تاریخچه سیب زمینی در ایران

تاریخچه سیب زمینی در ایران

تاریخچه سیب زمینی در ایران
دانلود مقاله

تاریخچه سیب زمینی در ایران  :  سیب زمینی  به زبان فارسی دری یا همان کچالو در زبان پشتو ،گیاهی است از تیره سیب زمینییان که دارای برگهای مرکب و بریده و گلهای سفید یا بنفش است ، میوه آن کوچک ، کروی ، قرمز و دارای ساقه های زیر زمینی خوراکی که حاوی اندوخته نشاسته فراوان است.

سرمنشاَ انواع سیب زمینی های امروزی را می توان  به یک گیاه واحد که بیش از هفت هزار سال قبل درپرو کشت شد رد گیری و نسبت داد ، در قرن شانزدهم میلادی افزایش جمعیت و کمبود مواد غذایی ، زمامداران کشورهای اسپانیا و انگلستان را بر آن داشت که ملوانان ورزیده خود را با کشتی به قاره آمریکا بفرستند تا منبع غذایی جدیدی پیدا کنند ، در سال 1524 میلادی دریا نوردی بنام فراسیسکو پیزا پس از رسیدن به پرو ، متوجه کشت سیب زمینی در این سرزمین شد و در اوایل نیمه دوم قرن شانزدهم یک محموله سیب زمینی به اسپانیا فرستاده شد و سپس سیب زمینی بتدریج از اسپانیا به سایر کشور های اروپایی برده شد ، در قرن هفده و هیجده تنها راه نجات  از قحطی های پی درپی در اروپا ، کشت سیب زمینی بوده و به عنوان یک ماده غذایی کامل از اواخر قرن هیجده رواج پیدا کرد ،  سیب زمینی در سال 1719 از اروپا به آمریکای شمالی و سپس به آسیا برده شد.

اما در ایران ،در زمان فتحعلی شاه قاجار ، سرجان ملکم سفیر دولت انگلستان در ایران مقداری بذر سیب زمینی به دربار پادشاه قاجار هدیه کرد به همین منظور در ابتدا به آن آلوی ملکم می گفتند و اکنون در بعضی از شهرهای ایران سیب زمینی را بنام آلو می شناسند ، این بذر ابتدا در روستای پشند  در اطراف تهران ( استان البرز فعلی ) کاشته شد و سپس در فریدن اصفهان و بتدریج در زنجان ، خراسان ، فارس کشت ودر نهایت به سایر شهرهای ایران رواج پیدا کرد. در حال حاضر سیب زمینی یکی از مهمترین محصولات کشاورزی است و پایه تغذیه بسیاری از مردم ایران و جهان را تشکیل می دهد.

خواص درمانی و تغذیه ای سیب زمینی : سیب زمینی یک گیاه یک ساله است که ما از غده های موجود در ریشه آن استفاده می کنیم ، ساقه و برگ های سیب زمینی حاوی سمی بنام سولانین است که نباید از آن استفاده کرد.

سیب زمینی سرشار از بتا کاروتن ( پیش ساز ویتامین A ) است ، وقتی که پخته می شود به آسانی جذب می گردد. مهمترین ماده اصلی موجود در سیب زمینی نشاسته است که معمولاَ 9 تا 25 درصد آن را تشکیل می دهد ، از این رو برای تامین انرژ ی ماده مفیدی است ، سیب زمینی در بین سبزیجات حاوی ویتامین  C بالایی است و برای تامین ویتامین C مورد نیاز بدن و برای جلو گیری از خونریزی لثه مفید است . سیب زمینی حاوی مقدار زیادی ویتامین B6  است ، یک فنجان سیب زمینی پخته شده حدود 21 درصد ویتامینB6  مورد نیاز روزانه بدن  را تامین می کند .

سیب زمینی حاوی منبع نشاسته ( کربو هیدرات ) و همچنین حاوی مواد مفید دیگر مثل پتاسیم ، فسفر ، آهن و منیزیم است.

سیب زمینی دارای آنزیم ضد سرطان و ویروس است و در اینگونه موارد سیب زمینی از شیر و سویا قوی تر است ، پوست سیب زمینی مانند پوست میوه و سبزیجات دارای ماده آنتی اکسیدان است بنابراین از پیر شدن سلولها و نیز از بوجود آمدن سلولهای سرطانی جلوگیری می کند.

سیب زمینی داروی خوبی برای از بین بردن تورم است . سیب زمینی بعلت دارا بودن پتاسیم زیاد ، تمیز کننده کبد می باشد ، سیب زمینی تقویت کننده قلب ، محکم کننده لثه ، مسکن درد وبرای التیام زخم معده مفید است.

روش های متداول استفاده از سیب زمینی = امروزه سیب زمینی یکی از پر طرفدار ترین خوراکی هایی است که به تنهایی و یا به همراه پیتزا و دیگر غذا های فست فود خورده می شود و اصولاَ سیب زمینی به روشهای مختلف مانند (آب پز یا پوره ، تنوری ، و سرخ کرده ) آماده و مصرف می شود.

سیب زمینی تنوری -  انتخاب اول

حتماَ تعجب می کنید که پوست نکندن سیب زمینی فایده ای هم دارد ، باید بگویم بله این سبزی نشاسته ای ( سیب زمینی) یکی از منابع گیاهی آهن نیز به حساب می آید و اغلب با پوست کندن این سبزی ، آهن آن نیز به دور ریخته می شود ، درحالیکه با پوست نکندن و تنوری کردن اتلاف این ماده مغزی به حد اقل می رسد ، در رستوران های پدرخوب ، سیب زمینی به صورت تنوری سرو می شود . یعنی سیب زمینی ها را با پوست و به صورت حلقه ای و یا چند ضلعی برش داده و با کمی سبزی خشک و چاشنی های معطر در داخل فویل قرار داده و سپس با حرارت فر می پزند. مزیت اصلی این روش ، ارزش غذایی بیشتر، حذف روغن و پخت سیب زمینی با پوست است و کالری آن از سیب زمینی سرخ شده، آب پز و پوره کمتر است.

 

سیب زمینی سرخ کرده

شما چیپس زیاد می خورید ، مصرف روزانه  سیب زمینی سرخ شده شما بالاست  ، پس دقت کنید  زیرا سیب زمینی سرخ شده و چیپس سالانه قربانی های زیادی می گیرد ، دانشمندان موفق به کشف ماده بسیار سمی به نام اکریلامید شده اند که به خصوص در سیب زمینی سرخ کرده و چیپس به وفور یافت می شود .

اکریلامید  یک ماده اسیدی سرطان زا است که هنگام سرخ کردن کربوهیدراتهایی که دارای ترکیبات (کربن ، اکسیژن و هیدروژن هستند ) ایجاد می شود اما مقدار آن در چیپس و سیب زمینی سرخ شده بیشتر است.

 

یکی از متخصصان تغذیه می گوید ، ماده سمی اکریلامید موجود در سیب زمینی سرخ کرده و چیپس منجر به مرگ می شود ، اکریلامید با تضعیف سیستیم ایمنی بدن ، ابتلا به بیماریهای عفونی و سرطان را افزایش می دهد. عوارض عصبی این سم  شامل اختلال در هوشیاری ، ضعف ، تحریک پذیری و تغییرات رفتاری است، بنابراین تا جایی که ممکن است از خوردن سیب زمینی سرخ کرده و چیپس پرهیز کنید.

 

« سیب زمینی به صورت پخته در آتش ، یا تنوری شده به مدت 1 ساعت ، سیب زمینی آب پز به مدت 4 ساعت و سیب زمینی سرخ شده در روغن به مدت 12 ساعت طول می کشد تا در معده هضم گردد، ضمن اینکه سیب زمینی سرخ شده عامل چاقی ، حملات قلبی ، سکته و سرطان است. توصیه شده که سیب زمینی را حتماَ با سبزیجات استفاده کنید تا نشاسته و کالری کمتری جذب بدن شود به همین دلیل ما سیب زمینی هایمان را با ادویه جات و سبزیجات خشک طبخ می کنیم.

پس بهترین روش پخت سیب زمینی ، تنوری کردن آن با پوست می باشد که در رستوران های پدرخوب به صورت تنوری سرو می شود . »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرجع : تاریخچه